You are here
Home > Turystyka > Wybieramy lekki namiot

Wybieramy lekki namiot

Lubicie outdoor? Podróżowanie z namiotem to świetna forma wypoczynku – można zatrzymać się w dowolnym miejscu. Poniżej podpowiadamy, jaki namiot wybrać.
Lubisz niczym nieograniczone wędrówki? Warto podróżować z namiotem, gdyż możesz zatrzymać się wtedy w każdym miejscu. Nie musisz spieszyć się do hotelu czy pensjonatu, lecz możesz spędzić ten czas wśród okoliczności przyrody. Wiele osób ma jednak obawy przed zakupem namiotu – powszechnie sądzi się, że jest on ciężki, ale wcale nie musi taki być. Wybieramy lekki namiot, który ochroni nas przed deszczem i wiatrem.
Producenci różnorodnego sprzętu chętnie korzystają z nowoczesnych rozwiązań i technologii. Obecnie nawet lekkie namioty zapewnią nam ochronę. Noszenie pakunków na plecach może zniechęcić do trekkingu, ale na szczęście sprzęt turystyczny uległ ogromnej zmianie. Stosowane są dużo lżejsze materiały, inne są też rodzaje produkcji, czego efektem są m.in. odporne i lekkie produkty, ale chroniące przed zmienną pogodą.
Warto zabrać namiot nie tylko na planowaną wyprawę, ale także na weekendowy wypad organizowany spontanicznie. Lekkie namioty również są odporne na deszcz i dość wytrzymałe. Materiały wyglądają niepozornie, ale wiele z nich jest wodoodpornych.
Nieduża waga generuje jednak dużą cenę – trzeba być przygotowanym na wydatek około 2000. Inwestycja jest oczywiście warta wydanych pieniędzy, ale jeśli ruszasz z plecakiem sporadycznie, będzie to spory wydatek. Do wyboru są jednak różni producenci – namioty mogą być wykonane z podobnych materiałów, ale w różnej cenie. Jeśli jednak często korzystacie z namiotu, warto rozważyć taki zakup.

KKw, fot.Noel_Bauza/Pixabay

Top