You are here
Home > Turystyka > Park Narodowy Zion – atrakcja USA

Park Narodowy Zion – atrakcja USA

zion-park

Smak przygody, wolność, przestrzeń – Stany Zjednoczone pełne są niespodzianek i różnych atrakcji. Jedni wybierają się na zwiedzanie słynnych metropolii, inni preferują odkrywanie bezdroży i parków narodowych. Polecamy m.in. wizytę w Parku Narodowym Zion.

Zion to doskonałe miejsce do obserwacji nocnego nieba, planet i gwiazd. Na miejscu znajdują się teleskopy, można też wziąć udział w warsztatach z astronomii. Wśród atrakcji są też wodospady Kanarra, malownicze trasy wzdłuż nurtu rzeki, podziemne baseny Subway, Wąwóz Rzeki Dziewiczej. Popularne są też Szmaragdowe Stawy położone na różnych poziomach kanionu i bogata roślinność. Park został nazwany Zion, czyli Syjon, co oznacza „miasto idealne”. 

Warto odwiedzić ten park podczas wyjazdu do Stanów Zjednoczonych – wizy nie są już wymagane dla Polaków, dlatego warto skorzystać z okazji i zwiedzić część USA. Można wybrać się do Nowego Jorku, Hollywood czy Los Angeles, ale także do kilku parków narodowych, aby poznać wyjątkową przyrodę tej części świata. 

Stany Zjednoczone Ameryki to ogromny kraj – można pokonać nawet kilka tysięcy kilometrów samotnie i nie spotkać na swojej drodze drugiego człowieka. Przez Zion biegnie też słynna Highway 9 – przejazd obfituje w niezapomniane wrażenia, gdyż jest to samo serce parku. Kanion z piaskowca jest poprzecinany pustynną roślinnością i wodospadami, są tu również górskie tunele i dziewicza przyroda. Podziwiane po drodze krajobrazy pozostają w pamięci na długo, a może i na zawsze. 

Dodatkową atrakcją w pobliżu jest także Zion Human History Museum oddalone o kilka kilometrów od jednego z wejść na teren parku, aby dowiedzieć się więcej o życiu i kulturze rdzennych mieszkańców regionu.

Lena.k, foto: tpsdave / Pixabay

Top