You are here
Home > Turystyka > Jastrzębia Góra – jedna z najcudowniejszych polskich plaż

Jastrzębia Góra – jedna z najcudowniejszych polskich plaż

Jeśli marzysz o cudownym relaksie na plaży, wybierz się m.in. do Jastrzębiej Góry. Z jednej strony piaszczysta, z drugiej kamienista, robi wrażenie! Nic dziwnego, że słynie jako jedna z najpiękniejszych w Polsce.

Jastrzębia Góra słynie z niezwykłego klimatu, jaki w niej panuje. Ten popularny kurort ma rzesze swoich zwolenników i nie traci na popularności! Zapewne m.in. ze względu na swoje malownicze położenie nad imponującym klifowym wybrzeżem, gdyż tutejsza różnorodność linii brzegowej słynna jest na całą Polskę. To najmocniej wysunięta na północ plaża w naszym kraju!
Plaża zaś od wschodu jest kamienista, a na zachodzie szeroka i piaszczysta. Miłośnicy krajobrazów i piękna przyrody uwielbiają to miejsce. Także linia klifów nie jest monotonna, a urwiste wybrzeże wywołuje gęsią skórkę! Jeśli mamy ochotę na plażowanie lub morską kąpiel, najpierw czeka nas rozgrzewka. Trzeba mianowicie pokonać kilkadziesiąt lub kilkaset stopni, zależy od której strony.

W sezonie letnim trudno tu jednak znaleźć wolne miejsc i rozłożyć koc. Plaża tętni życiem przez całe wakacje, nie brakuje tu atrakcji i udogodnień przygotowanych z myślą o turystach. Z kolei wieczorem można podziwiać zachody słońca lub wybrać się na imprezę do jednego z licznych klubów przy plaży.

Warto także wybrać się na inne plaże w okolicy – wystarczy pokonać raptem kilka kilometrów, aby znaleźć się na plaży spokojniejszej, nie tak zatłoczonej. To dobra opcja dla rodzin z małymi dziećmi lub poszukujących ciszy seniorów.

Top