You are here
Home > Sport i zdrowie > Stretching – na czym to polega?

Stretching – na czym to polega?

Stretching to ćwiczenia rozciągające i rozluźniające. Polecane są nie tylko kobietom, ale i osobom pracującym przy biurku. Warto je wykonać także po męczącym treningu.

Na czym polega stretching?
To zestaw rozciągający, a także ćwiczenie prawidłowego wykonywania głębokich wdechów i wydechów. Bardzo ważna jest tutaj technika, dlatego warto poświęcić trochę czasu na naukę pod okiem trenera personalnego. Kolejną zaletą zajęć jest możliwość wykonywania go przez wszystkich, niezależnie od wieku.

Te zajęcia oddechowe rozluźniają i rozciągają, a także wyciszają.
Elementy pilatesu i proste asany z jogi przy miłej muzyce świetnie relaksują. Nie jest to jednak trening dla leniwych… Większość z nas nie przywiązuje wagi do rozciągania – uważamy, że to mniej ważne, mało sportowe i wolimy dłużej pobiegać lub zrobić dodatkową serię na bicepsy. Tymczasem stretching przynosi wiele korzyści także tym, którzy intensywnie trenują w siłowni. Zwarte mięśnie musimy rozciągnąć, najlepiej tuż po zakończonym treningu siłowym. Na zajęciach zadba o to trener, który na koniec pokaże kilka ćwiczeń.

Mięśnie są wtedy elastyczne, gibkie, łatwiej uzyskasz zaplanowane efekty, a także nie narazisz się na kontuzje. Dodatkowo wysmuklisz swoją sylwetkę, bo wykonywane ćwiczenia wpływają na całe ciało. Zwiększy się także zakres ruchu i ruchomość stawów, co docenisz głównie w późniejszym wieku. Pamiętaj też o odpowiednim nawodnieniu organizmu!

Top