You are here
Home > Turystyka > Długi weekend czerwcowy – pomysły na tani wypad

Długi weekend czerwcowy – pomysły na tani wypad

Góry

Planujesz długi weekend czerwcowy? Boże Ciało wypada w czwartek 30 maja i wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, aby zyskać cztery dni wolne – idealne na krótki urlop. Gdzie się wybrać, aby było przyjemnie i niedrogo? 

Możesz wybrać się na wycieczkę 4-dniową lub zaplanować weekendowy wypad z rodziną, Drugą Połową albo w pojedynkę. Taka przerwa doskonale regeneruje i odstresowuje, dlatego też przygotowaliśmy kilka opcji – oto propozycje niedrogich wypadów po Polsce. 

Stary Nowy Gdańsk. Gdańsk, podobnie jak Wrocław, jest w modzie! Spacery brzegiem morza i po Starówce to obowiązkowe atrakcje, ale warto zwrócić uwagę na piękną architekturę miasta w stylu gotyckim, renesansowym i barokowym. Ratusz, Złota Brama, Muzeum Bursztynu, Bazylika Mariacka – to tylko kilka z zabytków! Możesz też wybrać się w rejs i podziwiać tę perłę polskiego wybrzeża z oddali, a także odwiedzić Gdynię i Sopot.

Wrocław. Uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, zachwyca położeniem i Starówką, ale też liczbą atrakcji. Warto zwiedzić Ostrów Tumski, najstarszą część Wrocławia, most Tumski, Wrocławski Ogród Botaniczny, poszukać krasnali, ale przede wszystkim wybrać się na wrocławski Rynek – najcenniejszym zabytkiem jest Stary Ratusz.

Białka Tatrzańska. Idealne miejsce na urlop z dziećmi. Spacery po górach to główna atrakcja, ale są tu również termy, frajda dla najmłodszych. Są tu fale, zjeżdżalnie, ale i dla dorosłych nie zabraknie propozycji. Po powrocie z gór termy zapewniają idealny relaks. Warto mieć to na uwadze, bo długi weekend wypada w Dzień Dziecka, więc nie zabraknie atrakcji dla maluchów – wejście do popularnych basenów geotermalnych będzie tego dnia za złotówkę!

Kar.kw, foto: 12019 / Pixabay

Top