You are here
Home > Dieta > Catering dietetyczny, czyli życie na pudełkach

Catering dietetyczny, czyli życie na pudełkach

sałatka

Nie masz czasu gotować albo po prostu nie umiesz lub nie lubisz, ale chcesz zdrowo się odżywiać? Dobrym pomysłem będzie dieta pudełkowa, która zapewni Ci dokładnie taką liczbę kalorii, jakiej potrzebujesz, a także cenne składniki odżywcze, odpowiednio zbilansowane.

Jedni lubią i potrafią gotować, inni żywią się w rodzinnym domu albo restauracji czy na mieście. Alternatywą jest dieta pudełkowa – catering dietetyczny budzi coraz większe zainteresowanie, a grono korzystających z niego osób stale się poszerza. Jakie są korzyści tego rozwiązania?

Wygoda. Przede wszystkim jest to niezwykle wygodne rozwiązanie i pozwala zaoszczędzić dużo czasu, który można wykorzystać inaczej – na pracę, sport lub przyjemności. Codziennie otrzymujesz kilka pudełek, w których są już przygotowane na cały dzień posiłki. Sprawdza się przede wszystkim dla osób żyjących w pędzie, zabieganych, którym brakuje czasu, ale zależy im na wartościowym i świadomym odżywianiu. Kurier dowiezie codziennie jedzenie pod wskazany adres – na przykład do pracy lub do domu. Poza tym można zrobić przerwę, np. podczas świąt czy urlopu.

Zbilansowana dieta. Dieta pudełkowa jest odpowiednio zbilansowana, idealnie dla konkretnego człowieka – masz pewność, że zjesz dokładnie taką liczbę kalorii, jaką powinieneś, co pozytywnie wpływa także na sylwetkę.

Cenne składniki odżywcze. Masz pewność, że zjadasz wartościowe składniki odżywcze, m.in. witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeśli na co dzień jadasz ubogo, w pudełkach otrzymasz urozmaicone potrawy. 

Czy dieta pudełkowa ma jakieś wady? Na pewno jest kosztowna, zwłaszcza jeśli zależy nam na urozmaiconych potrawach. Mimo to zapewnia olbrzymi komfort. Poza tym jest to również ograniczenie, gdyż aby osiągnąć dobre efekty, należy jeść tylko to, co znajduje się w pudełkach. 

Warto jednak ją przetestować, bo na pewno jest wygodnym i ciekawym rozwiązaniem, nie tylko trendem popularnym wśród celebrytów. Sprawdzi się na co dzień wśród tych, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą codziennie liczyć kalorii i przygotowywać samodzielnie potraw na cały dzień.

Ewelina, f: JillWellington / Pixabay

Top