You are here
Home > Sport i zdrowie > Popularne sporty zimowe – jak spalić kalorie?

Popularne sporty zimowe – jak spalić kalorie?

snowboard

Lubisz aktywność fizyczną na świeżym powietrzu nie chcesz z niej rezygnować mimo nie najlepszej pogody? Zima nie jest najlepsza na bieganie czy jazdę na rowerze, ale za to możesz wtedy uprawiać sporty zimowe – jazdę na nartach i snowboardzie, ale też łyżwiarstwo. Zobacz, które z dyscyplin cieszą się największą popularnością.

Sport zimą nie musi być nudny

Zima kojarzy się z feriami i sportami zimowymi – to niepowtarzalna okazja, aby pojeździć na nartach, snowboardzie i sankach. W Polsce także dyscypliny te są popularne, choć nie tak bardzo jak np. w Austrii. 

Pomysłów na sportową aktywność jest wiele także zimą – możesz pograć w tenisa albo squasha, wybrać się na basen, siłownię lub aerobik, a także zapisać się na zajęcia z samoobrony. Wolisz jednak uprawiać sport na powietrzu? Zobacz, które dyscypliny zimowe są najpopularniejsze. 

Popularne sporty zimowe – TOP 3

Narciarstwo. Polecam zdecydowanie! Jeśli macie ochotę poszaleć na stokach, chętnie Wam podpowiem, gdzie się wybrać – zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. Śledźcie mój blog, bo na pewno różne propozycje niebawem się pojawią. Narciarstwo uprawia się rekreacyjnie, dla wypoczynku – to duża dawka endorfin oraz moc spalonych kalorii!

Snowboard. Dla odważnych! Mój ulubiony sport w zimie, ale faktycznie na początku może budzić obawy. To bardzo popularna dyscyplina sportu zimowego – potrzebujesz dobrze dobranej deski oraz wygodnych butach, które będą idealnie trzymać stopy. Niezbędne są też ochraniacze, rękawiczki i google. Wymagana jest dobra kondycja i elastyczne ciało, bo utrzymanie się na desce nie jest proste i wymaga wprawy – jednak potem będziecie czerpać z tego naprawdę dużo frajdy! Zwykła jazda rekreacyjna przynosi naprawdę dużo radości i świetnie odstresowuje.

Łyżwiarstwo. Uwielbiane przez dzieci, ale i przez dorosłych. Rekreacyjna jazda to świetny pomysł na spędzenie czasu. Zawodowcy wykonują piruety, muszą mieć artystyczne zdolności i prezentują niemal gimnastykę artystyczną, ale my możemy jeździć dla czystej przyjemności i uspokojenia się po pracy, chwili zapomnienia o obowiązkach. Potrzebna jest giętkość ciała, dobre rozciągnięcie i koordynacja ruchów.

KWK, f: Ri_Ya / Pixabay

Top