You are here
Home > Dieta > Jesteś na diecie? Sprawdź, co jeść wieczorem

Jesteś na diecie? Sprawdź, co jeść wieczorem

eśli trenujesz i zależy Ci na widocznych efektach, nie obżeraj się na wieczór – tę podstawową zasadę zna każdy. Co jednak zrobić, gdy dopada nas wieczorny głód? Podpowiadamy, co można zjeść bez wyrzutów sumienia.
Jest wiele produktów, których na kolację nie polecamy – można je zjeść rano lub na drugie śniadanie, ale wieczorem powinniśmy z nich zrezygnować. Dlaczego? O tej porze nie potrzebujemy już tak wiele energii, nie zdążymy ich spalić. Nadrzędna zasada zatem to nie podjadaj!
Często nie jest to łatwe i wymaga walki ze sobą, ale zamiast katować się myślą o tym, czego nam nie wolno zjeść, skupmy się na tym, co polecamy. Są też osoby, które w ogóle rezygnują z posiłku, co również nie jest dobrym wyborem, gdyż nie powinniśmy kłaść się spać głodni. A zatem – co zjeść wieczorem i utrzymać sylwetkę?
Nie wszystkie produkty nadają się do tego, żeby jeść je na kolację, ponieważ nie wszystkie z nich będziemy w stanie o tak później porze spalić. Warto więc wiedzieć, co jeść wieczorem, żeby nie przytyć, ale też nie iść spać głodną…
Kiedy dopada wieczorny głód, warto sięgnąć po coś w miarę lekkiego. Opcji do wyboru mamy naprawdę wiele – m.in. jogurty naturalne lub sałatki. Jeśli żyjesz aktywnie, w biegu, warto zadbać o dietę i ustalić sobie zbilansowane i pełnowartościowe menu. Na kolację nie jadaj tego, co zostało z obiadu, nie odsmażaj potraw itd. To, co zjesz, musi być przede wszystkim lekkostrawne, smaczne i zdrowe. Nie obciążaj się na noc dodatkowo!
Dobrym wyborem będzie m.in. serek wiejski oraz twarożek ze szczypiorkiem lub innymi warzywami, np. cebulą, rzodkiewką, pomidorem itd. Świetnie sycą i zabijają głód, a poza tym korzystanie wpływają na figurę. Jeśli trenujesz regularnie, wiesz, że potrzebujesz sporej dawki białka, a oba produkty zawierają go sporo. Do nabiału możesz też przygotować sobie osobno niedużą sałatkę.
Dobrą propozycją na kolację jest też jogurt naturalny – lekki posiłek możesz wzbogacić o garść orzechów lub ulubione zioła. Nie dodawaj jednak owoców – ani świeżych, ani suszonych, gdyż ta wersja sprawdzi się do owsianki na śniadanie. Nie kupuj też jogurtów owocowych – wybieraj jedynie naturalne, o jak najprostszym składzie.
Osoby, które unikają aktywności fizycznej i prowadzą kanapowy styl życia, tym bardziej nie powinny przejadać się na kolację. Najlepiej zjeść warzywa gotowane lub pieczone, gdyż zawierają bardzo mało kalorii, będą lekkostrawne i delikatnie zaspokoją głód. Co ważne, dostarczą nam też całą masę witamin i innych cennych składników odżywczych.
Jakie warzywa wybrać? Na przykład pak choi, kalafior, dynię, paprykę itd. Warto dodać do nich też zioła, które wzbogacą ich smak, ale same w sobie też zawierają sporo cennych składników. Jeśli wolicie sałatki, te również będą dobre, ale nie szalejcie z dodatkami – sery pleśniowe czy włoska szynka nie są wskazane dla osób odchudzających się. Lepiej wybrać wędzonego łososia, kurczaka z grilla czy też hummus.
Zła dieta sprawia też, że rano nasze ciało jest wzdęte, napuchnięte i musimy wciskać się w ulubione ciuchy – lepiej zatem zastosować się do powyższych wskazówek. Pijmy też lekkie napary ziołowe, które wspomogą nas dodatkowo, a także wodę, która nas oczyszcza z toksyn.

KKw/fot.stevepb/Pixabay

Top