You are here
Home > Ciekawostki > Zioła, które leczą i odchudzają?

Zioła, które leczą i odchudzają?

Liczne zioła pełnią niebagatelną rolą w naszym życiu – pomagają na liczne schorzenia, ułatwiają też walkę z nadwagą. Które z nich warto wprowadzić do codziennej diety?
Co prawda w przypadku odchudzania najważniejsza jest dyscyplina, motywacja i kontrola, ale warto sobie pomagać na różne sposoby. Nie tylko chęci się tutaj liczą, ale także odpowiednio zbilansowana dieta i dobór ćwiczeń, czyli plan treningowy. Do codziennego menu warto wprowadzić także kilka produktów, w tym m.in. cennych ziół.
Moda na zioła niedawno wróciła i trwa w najlepsze – jeśli dbasz o zdrowie oraz o formę, pamiętaj o nich, zamiast wydawać krocie na suplementację. Organizm będzie wdzięczny za lekkie herbatki ziołowe, np. miętę, rumianek, pokrzywę, czystek czy melisę.
Wiele z nich korzystnie wpływa na nasz metabolizm i przemianę materii, ale są one także kopalnią witamin i minerałów. Świetnie wzmacniają, pomagając np. w walce z przeziębieniem czy innymi dolegliwościami – jak ból brzucha czy zdenerwowanie. Pomagają też utrzymać piękną sylwetkę. Niektóre sprawiają, że w naszym organizmie odkłada się mniej tłuszczu, przyspiesza przemiana materii, a efekty, na których nam zależy, stają się wreszcie widoczne.
Jedno z często wybieranych ziół to pokrzywa, która rośnie na łąkach i polach. Przede wszystkim oczyszcza z toksyn, ale też chroni przed ewentualną anemią, poprawia kondycję skóry itd. Z kolei egzotyczna yerba mate zapobiega wchłanianiu tłuszczu, chroniąc przed zmianami obciążającymi serce i układ krążenia.
Również mniszek zmniejsza odkładanie się tłuszczów, poprawia metabolizm i reguluje poziom hormonów oraz usuwa nadmiar wody w organizmie. Polecamy pić często herbatkę z mniszka, jeśli mamy podobne kłopoty. Również inne zioła są bardzo cenne – np. miętę lub rumianek polecamy na problemy trawienne.

KKw/fot.ulleo/pixabay

Top