You are here
Home > Sport i zdrowie > Bieganie zimą? Tak, ale w co się ubrać?

Bieganie zimą? Tak, ale w co się ubrać?

Bieganie najpopularniejsze jest wiosną, ale są też tacy, którzy uprawiają ten sport przez cały rok. Warto wiedzieć, jak ubrać się zimą, aby nie przechłodzić organizmu.
Nieodpowiedni ubiór może doprowadzić do wychłodzenia, a zatem i przeziębienia. Jeśli zamierzamy biegać mimo nieprzyjemnej pogody, musimy odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim w szafie powinniście mieć parę butów do biegania na każdą pogodę – inne na zimę, inne na lato. W lekkich i przewiewnych w zimie może Ci być zbyt zimno.
Warto też dobrać właściwe skarpety (zdecydowanie modele za kostkę!), bieliznę termalną oraz podkoszulkę – pamiętajmy o ochronie nerek! Jeśli biegamy regularnie i na dłuższych dystansach, warto zainwestować też w komplet termoaktywnej odzieży. Oddychające materiały są bardzo dobre podczas uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Do tego koniecznie weźmy jeszcze czapkę i ew. komin, aby nie tracić ciepła przez głowę. Przydadzą się też rękawiczki sportowe, bo właśnie przez dłonie i głowę ucieka najwięcej ciepła.
Panie chętnie wybierają także legginsy do biegania oraz ciepłe bluzy, panom często wystarczy kamizelka zakładana na termoaktywną odzież. Warto zadbać o odpowiedni strój, aby nie zmarznąć, bo to tylko nas zniechęci do dalszych treningów o tej porze roku. Co prawda można też biegać na bieżni w siłowni, ale jogging na świeżym powietrzu ma liczne zalety – m.in. możemy zahartować nasz organizm.

KKw/fot.Ben_Kerckx/pixabay

Top