You are here
Home > Sport i zdrowie > Jakie sporty warto uprawiać zimą? TOP 5

Jakie sporty warto uprawiać zimą? TOP 5

W zasadzie odpowiedź na to pytanie będzie jedna właściwa – każde! Od braku ruchu lepsza jest każda aktywność – od spaceru po szaleńczą jazdę na stokach narciarskich. Oto nasz TOP 5 sportów idealnych na zimę.

Jest wiele dyscyplin sportowych, które można uprawiać w zimie – nie tylko narty! Co prawda są one najpopularniejsze obok snowboardu i łyżew, ale warto pamiętać też o nordic walkingu czy bieganiu na nartach. Poniżej prezentujemy wybrane aktywności, które warto wprowadzić do swojego planu! Najważniejsze jednak, aby regularnie trenować i pozostawać w ruchu – nawet spacer będzie lepszy od siedzenia na kanapie.

Nordic walking
Jeśli macie dość spacerów lub po prostu znudził Wam się marsz, możecie wypróbować wyjątkowe spacery z kijkami. Za zestaw zapłacicie około 150-200 złotych, ale warto zainwestować. Pomogą one utrzymać lepszą postawę, a zarazem odciążają kręgosłup oraz stawy.

Łyżwy
Dla kalorii to prawdziwy wymiatacz! Jazda na łyżwach świetnie pobudza przemianę materii, relaksuje, wzmacnia mięśnie nóg, pośladków, pleców itd. W godzinę można spalić nawet 700 kalorii! A poza tym jazda na łyżwach daje bardzo dużo satysfakcji!

Narciarstwo biegowe
Biegówki zyskują na popularności – i dobrze! Sport ten wzmacnia mięśnie, a ponadto można spalić nawet 500-600 kalorii w godzinę. Wystarczy założyć narty i wybrać się na leśne ścieżki lub do parku. Technika jest dość łatwa do opanowania, ale dobrze jest wybrać się z kimś doświadczonym na pierwszy trening. Para biegówek kosztuje kilkaset złotych, ale przydadzą się na lata.
(KK)

Top