You are here
Home > Outdoor > Czym jest outdoor?

Czym jest outdoor?

outdoor

Outdoor to bardzo szerokie pojęcie. Obejmuje to, co wiąże się ze sportem i rekreacją, ale też z przygodą i adrenaliną. Dla wielu jest to styl życia polegający na bliskości z naturą i otaczającym nas światem, a także pełne wyzwań wyprawy. Z pojęciem tym wiąże się też filozofia, która polega na umiłowaniu tego, co na łonie natury.

Outdoor – co oznacza to pojęcie?

Z języka angielskiego outdoor oznacza „wierzchni”, czyli to, co na zewnątrz. Outdoor dotyczy się zatem trekkingu i długich pieszych wędrówek. Można go rozszerzyć dodatkowo o inne aktywności – jak airsoft, survival i wiele innych. Pasjonat outdooru uwielbia chodzić po górach oraz przebywać z dala od cywilizacji. Poza tym outdoor ma ogromny wpływ na kształtowanie człowieka i jego umiejętności oraz wytrwałość i siłę charakteru oraz wytrwałość w dążeniu do celu.

Profesjonalna piesza turystyka wymaga specjalnych technologii, dlatego producenci odzieży prześcigają się w nowinkach. W ofertach sklepów ze sprzętem do outdooru czy survivalu znajdziemy wiele różnych produktów. Jest to odzież – jak kurtki, poncza, płaszcze, spodnie, kombinezony czy wodoodporne peleryny i bielizna termoaktywna. Jednak outdoor to nie tylko odzież, ale również szeroka gama akcesoriów – jak koce, kompas, hamaki, śpiwory, namioty, mapy, GSP, specjalne torby, dania liofilizowane, naczynia turystyczne, plecaki, smartwatche czy krzesiwo.

fot. Pexels / Pixabay

Top