You are here
Home > Outdoor > Czy warto nosić ubrania outdoorowe także na co dzień?

Czy warto nosić ubrania outdoorowe także na co dzień?

urban outdoor

Na co dzień cenisz sobie komfort, bo żyjesz spontanicznie i szybko? Zamiast tracić czas na przebranie, możesz dowiedzieć się więcej na temat urban outdoor. To praktyczna, ponadczasowa i wytrzymała odzież, wykonana solidnie i przyjaźnie dla klimatu. Wyjaśniamy, dlaczego warto nosić miejską odzieżą produkowaną przez najlepsze marki turystyczne nie tylko na wyprawie, ale też w miejskiej dżungli.

Ubrania outdoorowe nie są niczym nowym, gdyż chętnie zakładamy je podczas wycieczek po górach. Jednak w mieście do niedawna były rzadko spotykane – na ulicach są od niedawna. Mają jednak tak wiele zalet, że szybko przekonały do siebie użytkowników – wyróżnia je wytrzymałość, nieprzemakalność, nienasiąkliwość i oddychalność. Poza tym skutecznie chronią od wiatru, a czołowe marki wykorzystują różne nowoczesne rozwiązania technologiczne w produkcji odzieży.

Noszenie oddychających, zaawansowanych technologicznie outdoorowych ciuchów szybko zyskało zwolenników. To świetny wybór na zmienną pogodę w górach, silny wiatr i deszcz. W odzieży outdoorowej nadal można spacerować mimo kaprysów pogodowych, jeździć po mieście rowerem lub longboardem. Odzież outdoorowa to wytrzymałe materiały, zaawansowane technologie, ale też przyjazność dla środowiska.

Odzież outdoorowa miejska – ponadczasowy design

Nie wszędzie można jednak było się w nich wybrać, gdyż w różnych miejscach – na przykład w biurze – wymagany jest strój formalny. Sytuacja ta szybko ulega zmianie, gdyż producenci odzieży zauważyli zapotrzebowanie na odzież outdoorową, ale miejską – o stylu ponadczasowym, nie zaś sportowym.

Marki ubrań outdoorowych, a zarazem ikony miejskiego stylu

Firmy outdoorowe poprawiły uniwersalność odzieży pod względem jej designu poprzez proste kroje, stonowane kolory i projektowanie ubrań w stylu casual. Jednak bawełnę lub sztuczny poliester zamieniają na najwyższej jakości materiały i nowoczesne technologie, które już sprawdziły się w outdoorze. Takie są kolekcje outdoorowych marek jak m.in. The North Face, Jack Wolfskin czy Fjallraven.

fot. renategranade0 / Pixabay

Top