You are here
Home > Outdoor > Odzież outdoorowa na górską wyprawę – polecane marki

Odzież outdoorowa na górską wyprawę – polecane marki

kurtka na outdoor

Wyjaśniamy, jak się ubrać na wyprawę w góry – skompletuj całe ubranie, nie pomijając żadnego szczegółu.

Wybierając marki outdoorowe, należy to robić świadomie, zwracając uwagę na jakość odzieży, funkcjonalność i wytrzymałość. Takie ubrania sprawdzą się podczas zmiennych temperatur, wichur, a nawet opadów deszczu. Odzież outdoorowa ze względu na swoje ekstremalne przeznaczenie często jest wzmacniana dodatkowymi technologiami. Dobrej jakości odzież outdoorowa przygotuje Cię na wszystko. Poznaj renomowane marki produkujące odzież outdoorową.

Odzież na wyprawę Columbia

Columbia to jedna z najważniejszych najpopularniejszych marek outdoorowych na całym świecie warto zapamiętać jej nazwę. Powstała w 1938 roku w Portland w stanie Oregon w USA. Stawia na ciągły rozwój, nowe, często innowacyjne, technologie i modny design. W ofercie jest odzież outdoorowa, odzież i akcesoria do biegania, artykuły górskie, ubrania typowo sportowe i miejskie. Flagowym produktem Columbii są kurtki – m.in. outdoorowe, typu Softshell, przeciwdeszczowe czy górskie.

Odzież górska Devold of Norway

Devold of Norway to marka z wieloletnią tradycją, powstała w 1854 roku. Na początku działalności w ofercie firmy była przede wszystkim wytrzymała i ciepła bielizna oraz odzież z naturalnej wełny. Była ona przeznaczona dla rybaków pracujących w ekstremalnych warunkach w Norwegii. Devold of Norway to marka, która zdobyła uznanie ze względu na wytrzymałość i innowacyjność. Świetnie wpisywała się w różne potrzeby konsumentów. Dziś można kupić bieliznę, odzież termoaktywną outdoorową, swetry wełniane, odzież do biegania, odzież z polaru, rękawiczki, czapki i inne akcesoria.

Odzież na wyprawę HiMountain

HiMountain to z kolei popularna polska marka, którą założyli Artur Hajzer i Janusz Majer – dawniej stworzyli giganta odzieży outdoorowej, czyli Alpinusa. HiMountain produkuje wysoce wyspecjalizowaną odzież, ale też serie dla amatorów. Firma słynie z technologii membranowej. Asortyment obejmuje m.in. odzież, obuwie, bieliznę czy ochraniacze.

Kultowa odzież outdoorowa Alpinus

Na polski rynek wróciła odzież kultowej marki – Alpinus. Za reaktywację odpowiada firma Marba Sport oraz Alpinus Group. Firma powstała w 1990 r. z inicjatywy polskich himalaistów – Artura Hajzera, Janusza Majera i Ryszarda Wareckiego. Specjalizuje się w produkcji specjalistycznej odzieży i sprzętu do aktywności outdoorowych od turystyki i wspinaczki górskiej, przez rower czy bieganie, po żeglarstwo.

fot. Pexels / Pixabay

Top