You are here
Home > Sport i zdrowie > Odzież outdoorowa dla dzieci – jak ubrać malucha?

Odzież outdoorowa dla dzieci – jak ubrać malucha?

Skoro nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania, sprawdź, jak ubrać dziecko na spacer w sezonie jesienno-zimowym. Podpowiadamy, jaka powinna być odzież outdoorowa dla najmłodszych.

Odzież outdoorowa dla dzieci powinna:

  • zapewniać komfort cieplny;
  • gwarantować swobodę, nie krępować ruchów;   
  • chronić przed wiatrem, osłaniać każdą część ciała;
  • być wodoodporna;
  • być oddychająca;
  • mieć odblaski, energetyczne i wyraźne kolory;
  • łatwe do wyczyszczenia, powinny szybko schnąć.

Outdoor z dziećmi – ubieraj malucha na cebulkę

Na spacer ubierajmy się na cebulkę – można w każdej chwili założyć lub zdjąć następną warstwę. Dzieci częściej się ruszają, dużo biegają, a to oznacza, że szybciej jest im cieplej. Naucz malucha, by sam reagował na zmianę temperatury. Zainwestuj w dobrą kurtkę turystyczną, ciepły polar, podkoszulki, ciepłe skarpety i bieliznę termoaktywną.

Warstwa I. Najważniejsza jest pierwsza warstwa, gdyż jest najbliżej ciała i powinna zbierać wilgoć. Dobrym wyborem jest m.in. naturalny materiał, czyli wełna merino, która słynie z właściwości termoregulacyjnych. Gwarantuje ciepło, ale dziecko nie poci się, a skóra oddycha.

Alternatywą jest syntetyczna odzież termoaktywna z poliestru, która również posłuży przez lata.

Warstwa II. Sprawdzi się m.in. polar albo wełna, bo oba te materiały zapewniają komfort i izolację – świetnie trzymają ciepło. Jeśli wybierzesz polar, nie pomyl go ze swetrami z akrylu. Z kolei spodnie kup z modnego i nowoczesnego softshellu. To materiał miękki, przeciwdeszczowy, wiatroodporny i oddychający.

Warstwa III, czyli zewnętrzna. Najlepiej sprawdzi się materiał wodoodporny, który zabezpieczy przed deszczem oraz przed wiatrem – m.in. szczelna kurtka z softshellu lub kurtka z membraną, wodery lub kombinezon softshellowy albo z membraną.

Akcesoria. Skompletuj też ważne dodatki: czapki, opaski, szaliki, rękawiczki, bandana trekkingowa, czapka z wiatroszczelnymi wstawkami na uszach, kominy, kominiarki – wszystko powinno być naturalne, sprawdzi się m.in. alpaka lub merino. Są ciepłe, miłe dla skóry i nie gryzą.

Buty. Osobny temat stanowią buty, ale poświęcimy im osobny wpis na naszym blogu.

fot. Pexels / Pixabay

Top