You are here
Home > Sport i zdrowie > Ból w kolanie? Sprawdź, co warto jeść

Ból w kolanie? Sprawdź, co warto jeść

Lekarz

Jeśli dokucza Ci ból w kolanie, zmniejsz intensywność treningów albo zrób od nich przerwę. Warto też urozmaicić dietę, wprowadzając do niej konkretne produkty – poniżej dowiesz się, jakie.
Jedną z częstych przypadłości osób biegających jest ból w kolanie, gdyż to właśnie kolana przyjmują obciążenie. Trzeba zatem zadbać o dobrze funkcjonujące stawy, w czym może pomóc m.in. dieta.

Wprowadź do menu m.in. jaja, awokado, jagody, jarmuż, olej lniany (na zimno, do surówek!), koniecznie także galaretki, które przywrócą prawidłowe działanie stawów. Potencjał mają też zioła, żywokost, ale i suplementy wzmacniające stawy.

Jeśli masz problemy ze skórą zgłoś się do poradni dermatologicznej: https://www.dermedica.com.pl/

Najważniejsza dla zdrowia stawów jest jednak odpowiednia technika biegu – tego nie zastąpimy ani dietą, ani tabletkami. Urazy to zwykle efekty niewłaściwej postawy, układu stopy itd. Właściwa technika oraz kolorowa urozmaicona dieta są kluczem do sukcesu. Co więcej, nie zapominaj też o wodzie – chrząstka aż w ok. 80 proc. jest przecież z wody! Regularnie nawadniaj zatem organizm. Nawet nieduże odwodnienie zaburza homeostazę – pij, nawet jeśli nie czujesz jeszcze pragnienia.

Fot. Free-Photos  / K

Top