You are here
Home > Turystyka > Sprzedaż wycieczek ruszyła!

Sprzedaż wycieczek ruszyła!

Wycieczki po górach

Wycieczki oferowane są przez cały rok, ale – jak wiadomo – sprzedaż bywa różna. W sezonie oferty znikają jak świeże bułeczki, ale styczeń biura podróży odnotowały jako znacznie słabszy. Teraz sprzedaż ruszyła!

Spadek sprzedaży odnotowany w styczniu był w zasadzie zaskakujący, bo zwykle jest to jeden z najlepszych miesięcy w przedsprzedaży. Tymczasem spadek obrotów wyniósł 10 procent rok do roku. Najczęściej w styczniu – już po świętach – planujemy urlop, aby zaznać nieco słońca.

Wśród popularnych kierunków o tej porze jest m.in. Egipt, Tunezja, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie, a także rozmaite wyspy, gdyż na nich mamy gwarantowaną pogodę. Chętnie wybierana jest także egzotyka – np. Tajlandia, Zanzibar, Meksyk, Malediwy, a nawet Indonezja itd.

Co ciekawe, tegorocznym hitem sprzedaży u jest Cypr – już teraz odnotowano znacznie więcej rezerwacji niż przed rokiem. Wynika to zapewne z lepszej dostępności, czyli rozbudowanej siatki połączeń, gdyż wprowadzono dodatkowe połączenia lotnicze, m.in. z Frankfurtu.

Często poza kierunkiem ważna jest także cała oferta – zielone hotele, czyli obiekty, w których ważne jest środowisko, ekologia, są teraz na topie. Również udogodnienia dla dzieci są poszukiwane – dodatkowe atrakcje, animacje, przestronne pokoje rodzinne itd.

Lena.1, f: danfador/ Pixabay

Top