You are here
Home > Turystyka > Majówka – żagle na Mazurach?

Majówka – żagle na Mazurach?

Jacht na mazurach

Majówka już niedługo, a zatem warto zacząć planować jakiś konkretny wypad – może na Mazury? Lubicie żagle i relaks nad jeziorami? Zachęcamy do odkrywania pięknych zakątków Polski!

Majówka to świetna okazja na urlop – możecie lecieć na wybraną wyspę albo do jednej z modnych stolic Europy. Możecie jednak zostać w Polsce, bo i tu już nadeszła wiosna – polecamy zatem m.in. Mazury. Najdłuższy szlak wodny na Mazurach biegnie z Jeziora Nidzkiego do Węgorzewa i liczy ponad 100 kilometrów. Gdzie płynąć, aby znaleźć idealne miejsce dla siebie, czyli pełne relaksu, spokojne, bez tłumów?

Wielkie Jeziora Mazurskie stanowią największy śródlądowy akwen w Polsce – to aż około 30 połączonych jezior. Wspomniany, aż stukilometrowy szlak, to nie wszystko. Jest znacznie więcej odnóg, gdzie warto zajrzeć – wybierzcie się nad jezioro Śniardwy, na wycieczkę do Rynu, nad jezioro Tajty, Stręgiel itd. Dzika i wspaniała przyroda zachwyca na każdym kroku!

Tu wspaniale widać, jak wiosna budzi się do życia. Tydzień urlopu to już sporo czasu, aby gdzieś popływać – a Mazury są przepiękne i idealne na takie wyprawy. Barki można wyczarterować m.in. w Mikołajkach – czas zaplanować wypoczynek nad polskimi jeziorami.

Lenka, fot: Milosz_Karski / Pixabay

Top