You are here
Home > Turystyka > Wyprawa górska… z psem?

Wyprawa górska… z psem?

Pies w górach

Jeśli wybierasz się w góry, możesz zabrać psa ze sobą – wiele jednak zależy od Twoich konkretnych planów, rasy, wieku i kondycji psa. Taka wyprawa wymaga odpowiedniego zaplanowania.

Planujesz urlop, a co z pupilem?

Planując urlop, musisz uwzględnić, co zrobisz wtedy ze swoim pupilem. Nie możesz zostawić go samego w domu choćby na kilka dni, np. weekend. Jeśli zamierzasz polecieć gdzieś za granicę, np. do egzotycznego kraju albo pozwiedzać jedną ze słynnych stolic europejskich, przemyśl pozostawienie psiaka lub kota u rodziny lub kogoś ze znajomych, kogo jednak psiak zna, lubi i darzy zaufaniem.

Hotel dla psów – alternatywa godna rozważenia

Wart rozważenia jest też hotel dla psów i kotów, w którym Twój pupil będzie miał zapewnioną opiekę na czas Twojej nieobecności. Wcześniej możesz podjechać we wstępnie wybrane miejsce, aby psiak poznał to miejsce i odczuwał mniejszy stres, gdy go tu zostawisz na kilka dni.

A może wspólny wypad w góry?

Jeśli jednak planujesz urlop w polskich górach, możesz też przemyśleć, czy nie zabrać psa ze sobą. Wiele zależy od jego wieku i kondycji, a także rasy – nie każdy pupil odnajdzie się na szlaku górskim i będzie czerpał przyjemność z takiej rozrywki. Ważny jest też czas dojazdu – np. dla molosów czy psów z długą sierścią dojazd w gorące dni może być niebezpieczny, a tym bardziej pokonywanie górskich szlaków.

Które góry wybrać?

Nie każde miejsce nadaje się na wyjazd z psem. Ważne jest zapewnienie mu komfortu psychicznego w nowym miejscu – kieruj się nie tylko swoją wygodą, ale i dobrem swojego czworonoga. Dobrym wyborem będą m.in. Karkonosze. Zabierz psi ekwipunek – miskę, wodę, podstawowe lekarstwa, spisz numer i adres poradni weterynaryjnej w okolicy, wygodną smycz i szelki, pokarm, kaganiec – na wszelki wypadek, książeczkę zdrowia. Praktyczny może też okazać się pas biodrowy do smyczy.

Partnerem artykułu jest Petlandia.

KWK, F: TeeFarm /Pixabay

Top