You are here
Home > Sport i zdrowie > Trampolina – trening dla kobiet

Trampolina – trening dla kobiet

Świetnym pomysłem na trening połączony z zabawą będą skoki na trampolinie! To rozrywka dla dzieci, ale także sport – idealny dla kobiet. Zajęcia znajdziecie w ofercie wielu klubów sportowych i fitness!

Jumping fitness cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, bo w naprawdę krótkim czasie spalisz dużo kalorii – nawet 1000 kalorii w godzinę. Trzeba jednak intensywnie ćwiczyć, a można spalić nawet trzy razy więcej niż podczas biegania.

Trening na trampolinie kształtuje ciało, daje wiele frajdy i wywołuje porządną dawkę endorfin. Dotleniamy się, wzmacniamy ciało, pobudzamy przemianę materii, a także przeganiamy stres. Co ważne, podczas skakania na trampolinie nie są obciążane stawy.

Warto wybrać się na siłownię właśnie na te ćwiczenia i sprawdzić, czy to dla nas. To świetna alternatywa dla biegania, jazdy na rowerze, pływania itp. Może też stanowić po prostu dobre urozmaicenie, jeśli jednak regularnie wolicie uprawiać inne zajęcia aerobowe oraz trening siłowy.

Trampolinę można także zamówić do domu, jeśli oczywiście mamy odpowiednie warunki. Trzeba też uważać na jedną rzecz – niezależnie od tego, czy trenujemy w domu, czy w siłowni – skakanie niesamowicie wciąga! Większość kobiet, które z czystej ciekawości poszły na trening, już na nim zostały. Co prawda warto mieć już niezłą kondycję…
(MW / Fot. Pixabay/Counselling)

Top