You are here
Home > Dieta > Sposoby na zatrzymywanie się wody

Sposoby na zatrzymywanie się wody

Cierpisz z powodu zatrzymywania się wody w organizmie? Poniżej podpowiemy Ci, jak się uporać z tym dręczącym problemem. Na szczęście są na to sposoby, więc warto zacząć z tym walczyć już dzisiaj!

Twoja waga nagle wzrosła o 2-3 kilogramy? Nie czujesz się dobrze – jesteś opuchnięta, dopada Cię przemęczenia, a może i chandra? Masz obrzęki? To kilka z objawów zatrzymania wody w tkankach.

Aby pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, po pierwsze trzeba naprawdę tego chcieć. Koniec z wymówkami i odpuszczaniem sobie – jeśli do tej pory mieliśmy jakieś wytłumaczenie, aby nie ćwiczyć regularnie i nie jeść zdrowo, teraz już z tym koniec. Okazuje się otóż, że bardzo ważna jest dieta – należy unikać nadmiaru soli i produktów w nią bogatych. Odstawiamy więc wędliny, chipsy, sery żółte, fast foody itd. Zamiast soli można zaś sypać do potraw mieszankę ziołową.

Wyjątkowo działają też warzywa oraz owoce bogate w potas zapobiegające negatywnym działaniom sodu. Warto wprowadzić do codziennego menu ciecierzycę, soczewicę, soję, groszek, fasolę i fasolkę szparagową, czyli wszystkie warzywa strączkowe.

Polecamy również produkty zawierające dużo wody, np. arbuzy, pomarańcze, melony, ogórki itd. Należy pamiętać też o regularnym nawadnianiu organizmu – pić trzeba wodę, herbatki ziołowe, a unikać jednak kawy i herbaty, zwłaszcza mocnych.

Dieta to podstawa, ale nie wszystko. Kilka razy w tygodniu trzeba też regularnie uprawiać sport lub chociażby jakąś aktywność – między innymi spacery, pilates, aerobik, pływanie itd. Ćwiczenia bowiem świetnie pobudzają krążenie.
(Kkw / Fot. Pixabay/lograstudio)

Top