You are here
Home > Sport i zdrowie > Polecane aktywności na wiosnę

Polecane aktywności na wiosnę

spacer

Ruch, aktywność fizyczna i zdrowa dieta mają duży wpływ na naszą kondycję i samopoczucie. Wiele osób zapada w sen zimowy, zapominając o sporcie, a lockdown i przymusowe zamknięcie siłowni tym bardziej nie pomaga w dbaniu o formę. Zachęcamy do sportowego rozpoczęcia wiosny – oto sprawdzone sposoby na sportowe rozpoczęcie nadchodzącego sezonu.

Sport pozytywnie wpływa na sylwetkę oraz samopoczucie każdego z nas. Planuj swój czas w taki sposób, by znaleźć chwilę na aktywność fizyczną – w domu albo na świeżym powietrzu. To dobry sposób, by odzyskać pozytywny nastrój, zadbać o kondycję, wydolność organizmu i wydajność, a także sylwetkę. 

Minimum 30 minut dziennie spaceruj

Czas spędzany w domu czy biurze sprzyja minimalnej aktywności fizycznej, ale taki tryb życia nie jest dobry dla kondycji i zdrowia. Chociaż 30 minut aktywności dziennie pozwala na dotlenienie organizmu, dostarczenie witaminy D i sprzyja regeneracji – nie jest to dobra metoda na budowanie mięśni czy poprawę sylwetki, ale warto od tego zacząć. Regularne spacery sprzyjają też efektywności pracy umysłowej – to doskonała przerwa. 

Rowerem do pracy

Zamień autobus czy tramwaj na rower! Wiosna to świetny czas, by zacząć jeździć – m.in. do pracy. W dużych miastach w Polsce możesz wypożyczyć dwuślad – m.in. w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Liczy się każdy przejazd, warto przejechać się nawet około 30-40 minut dziennie.

Sezon na bieganie czas start!

Wiosna to dobry moment, by zacząć biegać – wiele osób traktuje zimę jako wymówkę by zrobić sobie przerwę, ale o tej porze roku nie może to być pretekst do zawieszenia treningów. Bieganie pomaga doskonale dotlenić organizm, spalić tkankę tłuszczową, a także poprawić wydolność układu krążeniowo-oddechowego. Dzięki bieganiu można stosunkowo szybko zadbać o dobrą formę – pod warunkiem, że będziemy biegać systematycznie. Przede wszystkim bieganie to odpowiedź na pytanie, jak szybko schudnąć, a także, jak uporać się ze stresem lub rozładować napięcie. 

Ćwiczenia w domu

Nie masz czasu na siłownię? Masz małe dziecko albo psa i nie chcesz lub nie możesz ich zostawiać samych? W takim razie trenuj w domu! Wybór aplikacji jest ogromny – wiele z nich pomoże ustalić plan treningowy, można też znaleźć dokładne instrukcje oraz filmy, by wiedzieć, jak dokładnie wykonać dane ćwiczenie. Technika ma duże znaczenie, ale jest do opanowania także w warunkach domowych. Jednak ta forma ćwiczeń wymaga motywacji i regularności – musimy sami zmusić się do regularnych treningów, co dla wielu osób nie jest łatwe. Alternatywą jest umówienie się z koleżankami, by wspólnie ćwiczyć na świeżym powietrzu, np. w parku – są też organizowane takie ćwiczenia w grupach przez kluby fitness czy jogi.

Rodzajów aktywności idealnych na wiosnę jest więcej – to m.in. jazda na rolkach, pływanie czy trening siłowy w siłowni plenerowej. Z tej bogatej oferty każdy znajdzie coś dla siebie, by realizować swoje cele i zadbać o formę oraz samopoczucie. Każda aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na nasz organizm.

Lena.k

Top