You are here
Home > Dieta > Pomysły na szybkie śniadania – jedz smacznie i zdrowo

Pomysły na szybkie śniadania – jedz smacznie i zdrowo

płatki śniadaniowe i kot

Jeśli spożywasz śniadania w biegu, pora to zmienić! Niech będzie to jedno z Twoich postanowień noworocznych – postaw na szybkie i zdrowe śniadania, które szybko przygotujesz. Poniżej kilka pomysłów.

Jeśli wydaje Ci się, że nie masz czasu, aby przygotować wartościowe śniadanie, jesteś w błędzie. Wystarczy kilka minut, aby zjeść posiłek, który dostarczy ważnych składników odżywczych, a ponadto pozwoli zadbać o linię. Mogą to być płatki, kanapki, koktajle, kaszki itd. Codziennie jadaj inne śniadanie, aby dostarczyć sobie jak najwięcej różnych składników. Warto wykształcić u siebie dobre nawyki i pamiętać o śniadaniu, nie spożywać go w biegu.

Płatki śniadaniowe
Ich przygotowanie zajmuje dosłownie kilka minut. Wystarczy namoczyć ulubione – jaglane, orkiszowe, owsiane lub ich miks – w mieszance wody oraz mleka. Dodaj suszone owoce, orzechy, ziarna i ciepłe śniadanie gotowe! Możesz także użyć zamiast mleka jogurt – wybieraj naturalny, bez mleka w proszku.

Koktajle
Wybierz składniki – np. mleko sojowe, owoce, odżywkę białkową itd. Mogą się one blendować, gdy bierzesz prysznic. Zjesz je zarówno w domu, w pracy, jak i po drodze, wygodnie przelewając do termosu.

Kanapki
Pełnoziarnisty chleb, chuda wędlina – np. pieczona pierś z kurczaka, dobrej jakości ser, a do tego warzywa i masz zdrową kanapkę. Nie kupuj gotowych, gdyż przygotowanie kanapki to prosta i szybka sprawa.

Pełnowartościowe śniadanie to podstawa, dlatego warto poświęcić kilka minut na jego przygotowanie.

Top