You are here
Home > Sport i zdrowie > Jakie sporty uprawiać jesienią?

Jakie sporty uprawiać jesienią?

Jesień to pora roku dość zniechęcająca do aktywności – są jednak takie dyscypliny, które można uprawiać przez cały rok, również mimo niepogody. Jeśli brakuje Wam motywacji, chętnie Wam podpowiemy, jak możecie aktywnie spędzić ten czas.
Początek jesieni i zimy nie zwalnia nas z obowiązku dbania o kondycję, samopoczucie, zdrowie i figurę. Co więcej – jeszcze bardziej nas do tego zmusza i warto się zmobilizować, aby regularnie uprawiać jakiś sport, być w ruchu i dbać o siebie. Na szczęście jest wiele – wbrew pozorom – pomysłów, aby pozostać aktywnym mimo nie najlepszej aury za oknem. Jakich?
Bieganie to dobry sport na cały rok, ale wielu z nas nie przepada za nim jesienią – bo pada deszcz, wieje silny wiatr, trzeba się grubo ubrać, a poza tym jest smog. Podobne rzeczy zniechęcają nas do jazdy na rowerze. Można jednak spacerować, pamiętając o cieplejszym stroju, a także kupić karnet na siłownię.
Siłownia świetnie zastąpi nam brak ruchu na zewnątrz. Co prawda ma tyle samo antyfanów, co zwolenników. Nie każdy lubi ćwiczyć w budynku, na dużej sali z tłumem ludzi, a tym bardziej biegać na maszynie. Jest to jednak znacznie lepszy pomysł niż brak ruchu w ogóle. Obecnie jest tak wiele klubów fitness, że każdy może znaleźć odpowiedni – dla kobiet, nastawiony na trening siłowy, sprofilowany na fitness itd. Poza tym możemy ułożyć indywidualny plan treningowy oraz ćwiczyć w takich godzinach, gdy jest mniej ludzi (oczywiście jeśli praca i tryb życia nam na to pozwoli).
Aby zachować dobrą kondycję jesienią, można też zapisać się na basen. Pływanie doskonale kształtuje sylwetkę, wzmacnia kręgosłup, mięśnie – np. brzucha, poprawia wydolność serca i zwiększa pojemność płuc, reguluje poziom „złego” cholesterolu, a także relaksuje i odstresowuje. Warto uczęszczać na basen regularnie, np. trzy razy w tygodniu, aby popływać około 30 minut. Pełni też rolę rehabilitacyjną i profilaktyczną. Co więcej, to również świetne zakończenie treningu siłowego – jeśli obok Twojego domu albo siłowni jest basen, warto skorzystać!

KKw,fot.Ichigo121212/Pixabay

Top