You are here
Home > Sport i zdrowie > Crossfit – trening idealny?

Crossfit – trening idealny?

crossfit pajak

Crossfit to trening przeznaczony raczej dla osób aktywnych, lubiących sport, mających kondycję. Jeśli jednak dopiero chcesz zacząć, też możesz – intensywność ćwiczeń dostosowuje się do danej osoby.

Co to jest crossfit?
Crossfit słynie, niekoniecznie w pełni słusznie, jako wymagający trening i nie dla każdego. To prawda, że spodoba się ludziom aktywnym, niezależnie od tego, w jakim są wieku, czy uprawiają jakiś sport. Dobrze jest mieć dobrą kondycję i określić cel, który chce się osiągnąć. Nie jest to jednak warunek – osoby początkujące też dadzą sobie radę. Są jednak pewne przeciwwskazania co do uprawiania tej dyscypliny. Jakie i dla kogo? Zachęcamy do lektury, odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Dla kogo crossfit?
Każdy, kto chce być aktywny, może wybrać crossfit – bez względu na wiek, doświadczenie sportowe, kondycję, płeć itd. Jego zaletą jest to, że intensywność ćwiczeń dostosowuje się indywidualnie do danej osoby i jej możliwości. Kto może uprawiać crossfit? Osoby pragnące schudnąć, wzmocnić organizm, poprawić wydolność, wymodelować sylwetkę i odstresować się lub też odzyskać radość z ćwiczeń. Regularne i nudne treningi mogą znudzić…

Komu odradzamy crossfit?
Są też przeciwwskazania do trenowania crossfitu. Zaliczamy do nich m.in. stany pooperacyjne, poważne kontuzje, ostre stany chorobowe oraz urazy powypadkowe. Jeśli odczuwasz silny i niepokojący ból, wykonując dane ćwiczenia, lepiej zrezygnuj. Kłopoty z sercem i niewydolność układu krążenia czy oddechowego to także przeciwwskazania. W razie wątpliwości lepiej skonsultować się z lekarzem.

Top